KONE har blitt valgt av Hyundai Heavy Industries Co. Ltd. til å levere og installere fem unike heiser ombord på Goliats flytende produksjons-og lagerskip (FPSO) enhet. Goliat er det første oljefeltet som skal utvikles i den norske delen av Barentshavet og plattformen vil ligge ca 85 km fra Hammerfest.
KONE vil levere spesialdesignede heiser som sikrer en jevn flyt av personer og gods om bord på plattformen. Fire av heisløsninger er energieffektive KONE MonoSpace ® maskinromsløse heiser, og den femte løsningen er en KONE MiniSpace ™ heis med et kompakt maskinrom. Alle heisene blir konstruert for å operere døgnet rundt under svært krevende forhold.
"Vi er stolte av at våre skreddersydde og holdbare heisløsninger har igjen ført til en kontrakt for en krevende offshore installasjon," sier John Hemgård, leder av Marine Business ved KONE.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt: John Hemgård, Head of Marine Business, KONE Elevators Ltd, tel. +358 20 475 2300, email: marine.info@kone.com